Kullanım Koşulları ve Gizlilik

(1) Web sitemizi ve Mobil uygulamamizi kullanirken kisisel verilerin toplanmasi hakkinda bilgiler. Kisisel veriler, sizin için kisisel olarak mevcut olan tüm verilerdir. Isim, adres, e-posta adresleri, kullanici davranisi.

(2) E-posta veya iletisim formu araciligiyla bizimle iletisim kurdugunuzda, e-posta adresiniz ve sizin tarafinizdan temin edilmisse, sorularinizi cevaplamak için adiniz ve telefon numaraniz tarafimizdan saklanacaktir. Bu baglamda sildigimiz veriler, depolama artik gerekli olmadikça veya – yasal depolama yükümlülükleri söz konusu oldugunda – isleme islemini kisitlar.

(3) Mobil uygulamayi indirirken, gerekli bilgiler App Store’a, özellikle hesabinizin kullanici adi, e-posta adresi, indirme Zamani ve bireysel cihaz koduna aktarilir. Bu veri toplama üzerinde hiçbir etkimiz yok ve bundan sorumlu degiliz. Mobil uygulamayi mobil cihaziniza indirmek için verileri yalnizca gerektigi kadar isliyoruz.

(4) Mobil uygulamayi kullanirken, özelliklerin uygun kullanimini saglamak için asagida açiklanan kisisel verileri toplariz. Mobil uygulamamizi kullanmak isterseniz, mobil uygulamanizin özelliklerini size sunmak ve istikrar ve güvenlik saglamak için teknik olarak gerekli olan asagidaki bilgileri toplariz.

• Cihaz adi
• isletim sistemi

Mobil uygulamalarin özel kullanimlarina yönelik yetkilendirmeye ek olarak

1. Izinler hakkinda bilgi
(1) Android:
Mobil uygulamamizi indirirken, bir açilir pencerede cihaz ve uygulama geçmisi, kimlik, konum, fotograf / ortam / dosya baglanti bilgilerini kullanma iznini isteriz. Izin vermezseniz, uygulama indirilemez.
Uygulama özelliklerinin sinirsiz kullanimi için, uygulamanin asagidaki Android izin gruplarina erismesi gerekir.

• Konum – Tam konum (GPS ve ag tabanli):
Bu özellik, uygulamanin kullanicinin yerini bulmasina izin verir. Uygulamanin kullanacagi cihazda konum hizmetleri etkinlestirilmelidir. Spesifik olarak, bu islev, ariza yardimina yönelik çagri, doktorlar ve hastaneler için arama, avukat arama veya seyahat hedefinin ilk seçimi için koordinatlari belirlemek için gereklidir.

• Fotograflar / Ortam / Dosyalar – (USB bellek içeriklerini okuma, degistirme veya silme):
Bu izin grubu, kayitlarin desteklenmesi için “Kaza alanindaki dogru davranis” basligi altinda kamera için gereklidir. Kullanicinin kaza mahalli fotograflarini çekmesi tavsiye edilir. Seçildiginde, kamera açilir ve görüntüler bellekte saklanir.

Diger:

Internetten veri al:
Uygulamaya, ag baglantisini açmak için izin verir ve örnegin bir uygulama güncellemesini yapmak için veri baglanti kurmak için gereklidir, veya dilleri (örnegin, tibbi dil asistani) yükleyin.
Tüm aglara erisim – ag baglantilarini alin:

Uygulama aglara erisim gerektirir; böylece uygulama, kullanicinin istegi üzerine Internet araciligiyla bize veri gönderebilir. Buna ek olarak, uygulama harita verilerini yüklemek ve bir harita üzerindeki konumu görüntülemek için bu özelligi gerektirir.

Kişisel Verileri Görüntüleme ve Silme:
Web Sitemiz ve Uygulamayı kullanarak toplanan kişisel bilgilere e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmek veya silmek için bir istek gönderebilirsiniz. Kimliğinizi doğrulamak için ek bilgi sağlamanız istenebilir.

(2) iOS:
Mobil uygulamamızı ilk kullandığınızda, konum, kamera ve mobil verileri kullanmanız için izin istenir. İzin vermezseniz, bu bilgileri kullanmayacağız. Bu durumda, uygulamanızın tüm özelliklerini kullanamayabilirsiniz. Daha sonra, Ayarlar altındaki işletim sistemi ayarlarındaki izni verebilir veya iptal edebilirsiniz.

(3) Genel:
Bu verilere erişime izin verirseniz, mobil uygulama yalnızca verilerinize erişir ve işlevselliği sağlamak için gerektiğinde sunucumuza aktarır. Kullanım haklarını iptal ederseniz veya artık hizmetleri sağlamanız gerekmediğinde ve yasal tutma gereklilikleri yoksa verileriniz gizli olarak ele alınır ve silinir.

2. Konum verilerinizin toplanması
Konum tespiti kullanımı, ilgili işletim sistemi için kullanıcı tarafından açıkça serbest bırakılmalı veya en azından işletim sisteminden bir konum belirleme işleminin gerçekleştiği bilgileri almalıdır. Yer, yerel hizmetlerin veya bilgilerin kullanılmasıyla belirlenir (örn. Ülke bilgileri, acil durum numaraları).
Arıza yardım işlevinin bir parçası olarak, uygulama, cep telefonu ayarlarında konumun aktif olması şartıyla, arıza yerini tespit etmek için cep telefonu tarafından sağlanan konum verilerini kullanır. Yer, kullanıcı tarafından herhangi bir zamanda devre dışı bırakılabilir.

Kişisel Verileri Görüntüleme ve Silme:
Web Sitemiz ve Uygulamayı kullanarak toplanan kişisel bilgilere e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmek veya silmek için bir istek gönderebilirsiniz. Kimliğinizi doğrulamak için ek bilgi sağlamanız istenebilir.

Güvenlik:
Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak, hasar riskini en aza indirmek, bilgi kaybı ve yetkisiz erişimden veya bilgiyi kullanmak için önlemler uygulanmaktadır. Bununla birlikte, bu tedbirler mutlak bilgi güvenliği sağlayamamaktadır. Dolayısıyla, kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için çaba sarf edilir, ancak bu garanti edilmez ve Uygulamanın ve ilgili veritabanlarının herhangi bir haksız davranış, arıza, izinsiz engeller veya erişim veya diğer kötüye kullanım ve kötüye kullanımdan muaf olacağını makul bir şekilde bekleyemezsiniz.

Bu Kullanım koşulları ile ilgili herhangi bir sorunuz veya açıklamalarınız varsa, lütfen bir e-posta göndererek bizimle iletişime geçiniz.

Güncellenme Tarihi  29.12.2022

 

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.